Our Blog

0

Latvijā ir vairāk kā 140 valsts un pašvaldību pansionāti/sociālās aprūpes centri, kuros dzīvo seniori. Pansionāta rīcībā ir ierobežoti līdzekļi, kas primāri tiek izlietoti senioru veselības aprūpei un ikdienas vajadzībām.

Taču arī senioriem ir vajadzīgas dienas, kas izceļas uz pārējo dienu fona, radot pozitīvas emocijas un prieku, kas vēl ilgi saglabājas atmiņā, padarot dzīvi jaukāku. Tāpēc a/s Latvijas meža dienests atbalstīja projekta “Neviens nav aizmirsts”, kas regulāri apmeklē Latvijas pansionātus, braucienu uz Skrīveriem- pansionātu “Ziedugravas”, sarūpējot pansionāta iedzīvotājiem T-kreklus un galda spēles.

T- krekli visvairāk nepieciešami senioriem ar kustību ierobežojumiem, kas pārsvarā atrodas guļus stāvoklī, jo viņu apģērbs biežāk jāmaina. Dāvātie krekli būs arī kā pansionātu vienojošs elements septembra beigās paredzētajās pansionātu sporta spēlēs, kurās piedalīsies arī seniori no Skrīveru pansionāta.

Pansionātā tiek rīkotas dažādas aktivitātes, kas padara senioru ikdienu krāsaināku un viena no tām ir “Asprāšu klubiņš”, kurā seniori risina dažādus prāta rēbusus. Līdz šim viņi ALIAS spēlēja vienkārši uz lapiņām sarakstot vārdus, taču a/s Latvijas meža dienests parūpējās, lai viņu īpašumā nonāktu oriģinālā ALIAS spēle. Asprāšu klubiņa dalībnieki bija neizsakāmi priecīgi un ķērās pie spēlēšanas jau uzreiz pēc pasākuma.

Mums bija liels gandarījums redzēt, ka pat neliels atbalsts cilvēkos var radīt tik lielu aizrautību un prieku!