Viesošanās Slokas pansionātā

Ir pienācis pirmais pavasara mēnesis, kad viss  apkārt dabā vēl tikai nemanāmi  mostas, projekta „Neviens nav aizmirsts” dalībnieki sadarbībā ar LMD ar jaunu sparu un iedvesmu turpina iesākto, doties iepriecināt Latvijas pansionātos dzīvojošos . Šeit esam vienmēr  gaidīti viesi, tas, ko dodam un kādas neviltotas, ar patiesu prieku piesātinātas  emocijas gūstam pretī, ir viennozīmīgi skaidrs, ka iesāktais noteikti jāturpina un nedrīkst apstāties, ka tas netiek darīts veltīgi un jo īpaši tādēļ, ka neapciemoto vēl ir tik daudz!

Socializēšanās ir viens no svarīgākajiem ieguldījumiem tālākai normālai dzīvošanai pansionātos. Šajā reizē vēlējāmies paviesoties tepat netālajā  Slokas pansionātā. Slokas pansionātā ir apvienoti vairākas dažāda tipa iestādes –šeit ir pieejams gan ikdienišķais  pansionāts, gan sociālās gultas, gan pansionāts cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Šajā reizē vēlējāmies aplūkot tieši pansionātu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, lai iepazītos tuvāk un rastos priekšstats  par problēmām un niansēm, kas skar tieši šos cilvēkus. Lai arī nebija izdevies noorganizēt kādu atsevišķu,  īpašu  mākslinieku kā visās iepriekšējās reizēs, uzstājāmies paši - ar interesantām, uz komunikāciju un prieku raisošām spēlēm un vienkārši sarunām vienam ar otru. Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem ir diezgan apgrūtināti atvērties tūlītējai komunikācijai ar svešiniekiem, tāpēc turpmākai sadarbībai  sapratām, ka labāks formāts pēc iespējas labākai komunikācijai būtu muzikāls priekšnesums vai spēles, kas domātas tieši šādiem cilvēkiem.

93 cienastu paciņas, kas bija paredzētas  šeit dzīvojošajiem, bija jāsagatavo diviem cilvēkiem, tādēļ sākumā nedaudz bažījāmies par iekļaušanos priekšnesuma garumā, taču beigās mums talkā nāca arī pansionāta darbinieki, kas bija tikai priecīgi par iesaistīšanos kopējā pasākumā , tāpēc viss izdevās, kā ieplānots.

Ar Latvijas Meža dienesta gādību pansionāta iedzīvotājiem sagādājām  pirmās nepieciešamības lietas.

Paldies Latvijas Meža dienestam un tiekamies nākamajos braucienos!

Dizains: Graphic.lv