Our Blog

0

2014.gada 14.janvārī Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā atklāta fotoizstāde “4 foto stāsti”.

Izstāde tapusi jauniešu iniciatīvas projekta foto stāsti “Mēs Mūsu Laikā” ietvaros, un tajā var aplūkot iesācēju fotogrāfu – Staņislava Jaškula, Alises Lavrenčukas, Sanitas Sprūžas un Unas Ilarionovas foto stāstus.

Jau oktobrī projektā iniciatīvas grupā apvienojās Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas jaunieši, kuri vēlējās rast citu skatu punktu un izpaust sevi fotogrāfijā.

Meistarklasi – par foto stāstu, jauniešu centrā “Kaņieris”, novadīja fotogrāfs Reinis Fjodorovs, kurš pats ar saviem foto stāstiem divreiz ieguvis laikraksta “Diena” gada balvu fotogrāfijā. “Šajā meistarklasē mēs izpētījām dažādus fotogrāfijas elementus un to, kā fotogrāfijas mijiedarbojas savā starpā – ar mērķi pašiem izveidot saistošu foto stāstu,” stāsta R.Fjodorovs.

Pēc iegūtajām zināšanām meistarklasē jaunieši strādāja patstāvīgi, bet viņiem bija iespēja jebkurā laikā konsultēties ar Reini, kurš uzņēmās būt arī par topošās izstādes kuratoru.

Darbs nebija viegls un līdz izstādei tika tikai tie projekta dalībnieki, kuri bija gan ieinteresēti, gan gatavi strādāt. Staņislavam Jaškulam tapa foto stāsts “Mantojums”, Alisei Lavrenčukai “Šodiena – rītdiena”, Sanitai Sprūžai “Dažādi, bet tomēr tik vienādi” un Unai Ilarionovai “413”.

Alise Lavrenčuka par savu darbu saka: “savā stāstā es attēloju mūsdienu cilvēka dzīvi un tai raksturīgo steigu, nepastāvību un laika trūkumu. Es gribu, lai skatītājs aizdomājas par savas dzīves ritmu un uzdod sev vienkāršu jautājumu: ko es mainītu savā dzīvē, ja zinātu, ka rītdiena nepienāks?”

Paredzēts, ka izstāde būs ceļojoša, tāpēc tās nosaukumā uzsvērts “fotoizstāde kustībā”,” piebilst projekta koordinators, 6.akordeona klases audzēknis Staņislavs Jaškuls, “jo projektā iesaistījās ne tikai Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, bet arī jaunieši no citām skolām”.

Mēs, Latvijas meža dienests, esam gandarīti, ka kopā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Rīgas jauniešu centru “Kaņieris” esam atbalstījuši šo jauniešu iniciatīvu un izstādes tapšanu, jo svarīgākais jauno fotogrāfu ieguvums, pēc viņu teiktā ir – vēlme darbu turpināt.