Teātra studija "Berķeneles kamolītis" piedalās Dzejas dienās Rīgā

Raiņa mājas Berķenelē teātra studija „Berķeneles kamolītis” (vad. Ivars Brakovskis), 16.septembrī plkst.16.00 piedalās Dzejas dienu pasākumā Rīgā, Latgales priekšpilsētā, kur Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā (Prūšu ielā 13b),  parādīs   improvizāciju par Imanta Ziedoņa darbu  „Pasaku par Pogu”, kas pirmizrādi   pieredzēja  Dzejas dienu atklāšanā Raiņa mājā Berķenelē.

Ar šo pasākumu Latgales priekšpilsētā sāksies jauna Dzejas dienu tradīcija un iezīmēsies vēl viena  „dzejai draudzīga vieta”-   Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola. Kā uzsver tās direktore Karmena Ziemele: „ar Dzejas dienu  ikgadējo noslēgumu jau nekas nebeidzas, bet tikai iesākas –sākas jauns Dzejas un citu radošu procesu gads.”

„Berķeneles kamolīša” braucienu uz Rīgu atbalsta a/s „ Latvijas mežu dienests”, tā padomes priekšsēdētāja Marika Straume, piebilst, ka šogad vēlējušies kaut netieši piedalīties Dzejas dienu norisēs un tāpēc izvēlējušies klātbūt jaunas tradīcijas iesākumam.

Dzejas dienu "Iesākums" izskanēja ar aicinājumu turpināt un dzejot pašiem!

„Dzeja ir saule, kas visu dzīvu dara…,” ar šī Raiņa aforismu svētību 16.septembrī Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā  noritēja   Dzejas dienu pasākums „Iesākums”. Un tiešām, zvaniņu skaņu izdzirdis, pasākuma iesākumā atkāpās lietus un ļāva Dzejas dienai notikt - kā  iecerēts  –  pie  rudens greznotās skolas ieejas un uz balkona.
„Iesākumā” muzicēja skolas flautas klases audzēkņi: Anna Evelīna Ivanovska, Dārta Justīne Kolāte, Arina Sevastjanova, Voicehs Rafaels Ivanovskis, Anna Jupite (savas skolotājas - Daces Bičkovskas un  koncertmeisteres Madaras Kalniņas - rosināti.)  Flautas klases audzēkņu vidū atradās arī  pārsteigums visiem, mazā dzejniece Dārta Justīne Kolāte, kura  tik pārliecinoši norunāja savu dzejoli par rudens lapu čaboņu, ka klausītāji uzreiz atzina-  jā,  dzejolis  ir tieši par šo laiku!
Ar  poētisku sveicienu no Raiņa  „jaunu dienu zemes” -  Latgales, bija ieradušies Raiņa bērnības mājas Berķeneles,  Daugavpils novada teātra studijas „Berķeneles  kamolītis”  bērni un jaunieši. Viņi parādīja savu improvizāciju -  Imanta Ziedoņa „Pasaku par Pogu”.
„Mūsu katra kā dzejas drauga  iesākums ir sācies ilgi pirms šodienas,” uzsvēra pasākuma vadītāji Kristīne Preimane un Viesturs Rencis, tāpēc klātesošie tika aicināti norunāt savus sirdsdzejoļus, ko ar mīlestību un azartu  veica skolas direktore Karmena Ziemele un „kamolīša” režisors Ivars Brakovskis.
Rudens  vitamīnu – ābolu, kā arī dzejas vitamīnu - Raiņa aforismu -  stiprināti, Latgales  priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, skolotāji,  vecāki,  jaunie aktieri un  klātesošie dzejas mīļotāji,  atklāja jauno Dzejas gadu – iešūpojot nākošā gada vēl neaprakstīto balto lappusi,  un cerot, ka tas būs idejām bagāts.
„Iesākums” beidzās ar jaunā dzejas gada atklāšanu, pārgriežot  lentu, pie kuras Dzejas dienu dalībnieki bija piešuvuši pogas, tā simbolizējot jaunās tradīcijas „piešūšanu” šai vietai. Savukārt skolas direktore Karmena Ziemele,  novēlēja visiem radošumu un mudināja dzejot pašiem, lai nākamruden skanētu savējo - pašu skolas audzēkņu dzeja, jo turpmāk   Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā Dzejas dienas iecerēts  rīkot katru septembri, tāpat kā mums – Latvijas meža dienestam – ir iecere atbalstīt šo jauniesākušos tradīciju arī turpmākajos gados un ir paties prieks par doto iespēju Daugavpils novada bērniem piedalīties jaunās tradīcijas tapšanā.

Dizains: Graphic.lv